ThermoWood® - dosky, hranoly, podklady a podpery

Katalóg Katalog ThermoWood®  Zoznam profilov  ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domov Cenník od 1. 1. 2018  ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domov

ThermoWood® - tepelne upravené drevo - hoblovaná prkna a hranoly

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovProfily SHP je možné používať ako pomocnú konštrukciu pri montáži vonkajších obkladov aj terás.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovHladko hobľované profily SHP sú tiež určené pre výrobu dreveného záhradného nábytku.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovJe možné ich použiť ako lemovacie, fasádne, obkladové, konštrukčné a podperné exteriérové prvky.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovThermoWood® je vodeodolný a rozmerovo stabilný materiál pre všetky vonkajšie aplikácie.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovTepelne upravené drevo má dlhú životnosť bez nutnosti ďalšej údržby v priebehu užívania.

 

ThermoWood® profily sú označované ako SHP. Sú zo všetkých štyroch strán hladko hobľované a majú tepelnú úpravu Thermo-D.

Profily SHP majú celkom univerzálne použitie a je možné ich použiť napríklad na olemovanie terasových a fasádnych obkladov, k výrobe podkladových roštov a latovaní exteriérových aj interiérových konštrukcií, ďalej tiež k výrobe nábytku do interiéru (sauny) a záhradného nábytku alebo ako samostatné exteriérové obklady atď. Za účelom zhotovenia nosných konštrukcií, podkladových roštov a latovaní pod profily LunaWood odporúčame používať rovnaký materiál vzhľadom k jeho rovnakej životnosti a vlastnostiam, aby bolo docielené použitie jedného materiálu pre celý systém.

Profily SHP sa vyznačujú dobrou konštrukčnou tuhosťou a vzhľadom k veľkému výberu je vždy možné nájsť v ponuke potrebný profil, ktorý je možné tiež ďalej upravovať (lepením apod.). Pre náročnejšie aplikácie odporúčame pre bezproblémové použitie vypracovanie statického výpočtu pre danú konštrukciu.

saunovy-nabytek-a-sauny-z-thermowood

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovProfily SHP možno používať pre zhotovenie interiérových konštrukcií sáun a parných kúpeľov.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovHladko hobľované profily SHP sú určené pre saunové lavice a saunový nábytok.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domov Saunové profily SHP majú vďaka tepelnej úprave vylepšené tepelnoizolačné vlastnosti.

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovProfily do sáun v úprave Thermo-D majú zníženú tepelnú vodivosť (o 20 - 25%).

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domovTieto profily neprijímajú teplo z okolia, pri ich používaní nie je nutné sa obávať prehriatia.

 

Materiál ThermoWood® má podstatne zníženú tepelnú vodivosť (o 20 – 25%), preto je veľmi vhodný pre výrobu saunového nábytku a saunového vybavenia. Pre túto výrobu sú z nášho programu vhodné profily SHP (najpoužívanejším je SHP 26 x 92 mm). Ide o profily, upravené tepelne v triede Thermo – D, ktoré sú vyložene určené pre výrobu saunových lavíc a nábytku. Tieto profily neprijímajú teplo z okolia. Pri ich používaní nie je nutné sa obávať ich prehriatia, ktoré spôsobuje nepríjemné pocity pri kontakte s nimi. Rovnako nedochádza vplyvom tepla k uvoľňovaniu živice, ktorá už bola odstránená v priebehu tepelnej úpravy. Profily sa pôsobením tepla nedeformujú vzhľadom k lepšej stabilite získanej vplyvom zmien, prebiehajúcich v materiáli pri tepelnej úprave.

 

Hladko hobľované dosky, hranoly, podpery a konštrukčné prvky tepelne upravené teplotou 212 °C (Thermo-D)

ThermoWood® - tepelne upravené drevo na vonkajšie obklady domov   E-shop - internetový obchod Cena za bm Spotreba Cena za m2
Drevo Kvalita Typ Dĺžka v m * bez DPH s DPH bm/m 2 bez DPH s DPH
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 19x92 mm
3 a 4,2 2,71 € 3,25 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 19x117 mm
3 a 4,2 3,43 € 4,12 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 26x68 mm 3 a 4,2 2,59 € 3,11 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 26x92 mm
(
vhodné pre SAUNY )
3 a 4,2 3,09 € 3,71 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 26x117 mm 3; 3,9 a 4,2 4,25 € 5,10 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 26x140 mm
3 a 4,2 5,57 € 6,68 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 42x42 mm 3 a 4,2 2,79 € 3,35 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 42x68 mm 3 a 4,2 3,69 € 4,43 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 42x92 mm 3 a 4,2 5,14 € 6,17 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 42x117 mm 3; 3,6; 3,9 a 4,2 6,61 € 7,93 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 42x140 mm
3 a 4,2 7,68 € 9,22 € ÷ ÷ ÷
Borovica "ThermoWood® - kvalita A" SHP 88x88 mm, lepený profil 3; 4 a 4,2 14,04 € 16,85 € ÷ ÷ ÷

Takto farebne podfarbené položky = skladový program – celoročne skladom v uvedených dĺžkach.

Dĺžka v m* - tolerancia danej dĺžky deklarovaná výrobcom Oy Lunawood Ltd = -10 mm / + 30 mm.

Aktuálne skladové dĺžky Vám oznámime telefonicky – všetky uvedené dĺžky nie sú vždy skladom.

HLADKO HOBĽOVANÉ DOSKY, PODPERY, KONŠTRUKČNÉ PRVKY

SHP 19x92 mm
SHP 19x92 mm - hladko hobľovaná doska, obklad, profil
SHP 19x117 mm
prkno-shp-19x117-tepelne-upravene-drevo-thermowood-m
SHP 26x68 mm
SHP 26x68 mm - hladko hobľovaná doska, obklad, profil
SHP 26x92 mm
SHP 26x92 mm - hladce hoblované prkno, deska, obklad, saunový profil
SHP 26x117 mm
SHP 26x117 mm - hladce hoblované prkno, deska, obklad, saunový profil
SHP 26x140 mm
SHP 26x140 mm - hladko hobľovaná doska, obklad, profil
SHP 42 x 42 mm
SHP 42 x 42 mm - hladce hoblovaný hranol z materiálu ThermoWood®
SHP 42 x 68 mm
SHP 42 x 68 mm - hladce hoblovaný hranol z materiálu ThermoWood®
SHP 42 x 92 mm
SHP 42x92 mm - hladce hoblovaný hranol, podklad, podpěra, profil
SHP 42 x 117 mm
SHP 42 x 117 mm - hladce hoblovaný hranol z materiálu ThermoWood®
SHP 42x140 mm
SHP 42x140 mm - hladce hoblovaný hranol, podklad, podpěra, profil
SHP 88x88 mm
SHP 88x88 mm - hladce hoblovaný hranol (lepený)

Pergoly a slnečné clony

   
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - pergoly a slnečné clony Tepelne upravené drevo ThermoWood® - pergoly a slnečné clony Tepelne upravené drevo ThermoWood® - pergoly a slnečné clony Tepelne upravené drevo ThermoWood® - pergoly a slnečné clony
       

Schody a zábradlia

   
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia
       
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia Tepelne upravené drevo ThermoWood® - schody a zábradlia
       

Oplotenie

   
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie
       
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie Tepelne upravené drevo ThermoWood® - oplotenie

Záhradný nábytok

   
Tepelne upravené drevo ThermoWood® - zahradni-nabytek Tepelne upravené drevo ThermoWood® - záhradný nábytok Tepelne upravené drevo ThermoWood® - záhradný nábytok Tepelne upravené drevo ThermoWood® - záhradný nábytok
       
dreveny-zahradni-nabytek-prowood-z-materialu-thermowood-banner