icon kontakt0911 554 666
Slide item 1
Prowood
Materiál ThermoWood
Slide item 2
Životnost minimálně 30 let
Slide item 3
Vzhled ušlechtilého dřeva
Slide item 4
Vhodný do extrémního vlhka
Slide item 5
Pevná a mohutná konstrukce

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood

kvalitný záhradný nábytok

priaznivá cena od výrobcu

celý sortiment na sklade

rýchly dovoz zdarma po SR

minimálna údržba nábytku

veľmi dlhá životnosť dreva

vyrobené na CNC stroji

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívneho materiálu ThermoWood
banner-akce-set-l5
banner-akce-set-m1

Drevený záhradný nábytok z masívneho materiálu ThermoWood

Vonkajší drevený záhradný nábytok PROWOOD je vyrobený z unikátneho masívneho materiálu fínskej tepelne upravenej borovice ThermoWood. Tento materiál má optimálne vlastnosti pre exteriérové (vonkajšie) použitie ktorými sú prevažne veľmi dlhá životnosť, perfektná rozmerové stálosť a úplne výnimočná biologická odolnosť.

ThermoWood - jedinečný materiál pre výrobu dreveného záhradného nábytku

Pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme zvolili materiál ThermoWood, pretože je úplne výnimočný - kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C. Pri výrobe tepelne upraveného dreva ThermoWood sa používa teplo a para. Teplotnou a vlhkostnou úpravou zmení materiál ThermoWood svoju vnútornú štruktúru a získa tým nové fyzikálne a mechanické vlastnosti - dlhšiu trvanlivosť, odolnosť proti hnilobe, vyššiu tvrdosť, rozmerovú stálosť a dochádza pri nej k zníženej absorpcii vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelne neupraveným drevinám. Miera prehnutia je pri materiály ThermoWood nižšia až o 90 % oproti tepelne neupraveným drevinám, čo veľmi zvyšuje životnosť vykonanej povrchovej úpravy. Pri tepelnom procese dochádza navyše k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice a ďalších biologických látok, takže je materiál ThermoWood schopný odolávať všetkým drevokazným škodcom a hubám.

Výhody materiálu Thermowood pre záhradný nábytok

Vďaka týmto pozitívnym zmenám svojich vlastností a vnútornej štruktúry je masívny materiál ThermoWood schopný minimálne 30 ročnej životnosti pri priamom použití v exteriéri, a to aj bez povrchového ošetrenia, čo je doložené o biologickej odolnosti KOMO holandskej spoločnosti SKH a britským certifikátom BRE.

Použitie unikátneho materiálu v nadštandardných dimenziách predpovedá veľmi vysokú výdrž a dobrú investíciu.

Pri navrhovaní a zrode dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme vsadili na použitie materiálu dostatočnej dimenzie aj vzhľadom k predpokladu vysokej životnosti a kvality vstupného materiálu. Našim cieľom nie je vyrábať nábytok s veľmi obmedzenou životnosťou za veľmi lákavú cenu, ale naopak sme sa snažili podniknúť mnoho krokov pre to, aby sme Vám dokázali ponúknuť za obdobnú cenu nábytok omnoho vyššej a neporovnateľnej kvality, a tým Vás plne uspokojili na veľmi dlhú dobu a Vašu prvotnú investíciu Vám týmto bezo zvyšku vrátili.

Výroba dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Spoločnosť PROKOM SR s.r.o. dováža kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD priamo od svojej materskej firmy PROKOM SR s.r.o., ktorá má svoje sídlo v Opave v Českej republike. Vstupný materiál ThermoWood v podobe hladko hobľovaných dosiek a hranolov je dodávaný z výrobného závodu Oy Lunawood Ltd. v meste Iisalmi (stredné Fínsko) a firma PROKOM SR s.r.o. je zároveň jeho oficiálnym distribútorom v Slovenskej republike. Vo výrobe prebieha starostlivá kontrola vstupnej suroviny ThermoWood – ručný výber len toho najkvalitnejšieho materiálu pre výrobu záhradného nábytku. Sériová výroba je potom realizovaná na 5 osom CNC obrábacom centre, je pod neustálou kontrolou, čo zaručuje presné a kvalitné opracovanie každého produktu a našu vlastnú garanciu kvality.

Ekológia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívu ThermoWood je úplne ekologický výrobok. Pri výrobe materiálu ThermoWood sa používa iba teplo a para a celý výrobný proces je tak plne ekologický. Taktiež je tomu aj pri našej výrobe záhradného nábytku PROWOOD. Naše produkty nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie.

Vysoká variabilita výrobkov PROWOOD

Ponúkame širokú škálu výrobkov záhradného nábytku PROWOOD, ktorá predstavuje trinásť základných produktov. Tieto produkty je možné spolu kombinovať do rôznych setov podľa vlastných predstáv a priestorových možností.

Široké spektrum použitia dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD je určený pre všetko použitie ako exteriérový (vonkajší) nábytok, ako je posedenie v záhradách, na terasách, nábytok do altánkov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok. Možno ho tiež použiť do extrémne vlhkého interiérového prostredia, ako sú wellness centrá, vnútorné bazény, parné kúpele a sauny.

Minimálne nároky na montáž a údržbu vďaka jednoduchosti záhradného nábytku PROWOOD

Záhradný nábytok je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave. Je kvalitne zabalený, vrátane spojovacieho materiálu a veľmi podrobného montážneho návodu. Záhradný nábytok PROWOOD bol konštruovaný tak, aby jeho zloženie bolo veľmi jednoduché a rýchle. K ošetreniu nábytku PROWOOD Vám odporúčame a dodáme najoptimálnejšiu náterovú hmotu pre materiál ThermoWood - AQUADECKS od firmy OWATROL, ktorej aplikácia je vďaka jedinečnému a prevratnému spôsobu „mokré na mokré“ tiež veľmi rýchla a ľahká. Vami vykonaná povrchová úprava má navyše na materiály ThermoWood, vďaka jeho perfektnej rozmerovej stálosti a absencii živice, omnoho vyššiu životnosť.

Naše služby a filozofia projektu záhradného nábytku PROWOOD

Kvalitný drevený záhradný nábytok PROWOOD máme skladom v dostatočnom množstve, vzhľadom k pôsobnosti na niekoľkých európskych trhoch. Dovoz k Vám zabezpečíme našou dopravou až do Vášho domu, a to celkom zdarma.

Po dlhoročných skúsenostiach zo všetkých európskych trhov k Vám prichádzame s produktmi tej najvyššej kvality, ktorú vidíme ako vo výnimočnosti vstupného materiálu ThermoWood, tak aj s ohľadom na vysoký štandard vo voľbe rozmerových dimenzií materiálu a jeho samotnom spracovaní a opracovaní. Produkty PROWOOD Vám ponúkame za veľmi dostupnú a rozumnú cenu, obdobnú produktom, ktorých použité materiály a spracovanie zodpovedá ich obmedzenej a veľmi krátkej životnosti. Celý koncept od pevnej, bytelnej a jednoducho zložiteľnej konštrukcie záhradného nábytku PROWOOD až po jeho ľahké povrchové ošetrenie náterom OWATROL – AQUADECKS má pre Vás zabezpečiť maximálnu finančnú úsporu s minimálnymi nárokmi na Váš čas a vynaložené úsilie.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD – vysoká kvalita za skvelú cenu pre Vašu radosť a spokojnosť.


VIAC INFORMÁCIÍ

Aký zvoliť materiál pre záhradný nábytok?

Ako vyberať záhradný nábytok zo širokej ponuky, ktorá je na trhu k dispozícii? Vyplatí sa zaobstarať si lacné plastové kresielka, alebo skôr investícia do exotických a iných drevín, ktoré nám na chalupu, terasu alebo pred rodinný dom prinesú kúsok nefalšovanej exotiky?

Produkty