icon kontakt0911 554 666

Povrchová úprava záhradného nábytku PROWOOD – OWATROL AQUATHERM®

Náter AQUATHERM® od firmy OWATROL je ošetrujúci prostriedok na vodnej báze slúžiaci k finálnemu ošetreniu dreva. AQUATHERM® je ideálny pre záhradný nábytok, obklady stien aj vodorovné plochy. Môžeme ho jednoducho aplikovať na nové aj zvetrané drevo a jeho vysoko penetračné zloženie znamená, že s postupom času nedochádza k žiadnemu lúpaniu či odlupovaniu. Jeho patentované zloženie totiž zaručuje, že náter prenikne do dreva (nezostáva na povrchu) a chráni ho zvnútra, pričom si drevo uchová aj difúzne vlastnosti a po celú dobu životnosti náteru je schopné „dýchať“. AQUATHERM® poskytuje vynikajúcu ochranu proti škodám spôsobeným vlhkosťou a UV žiarením a je k dispozícii v troch odtieňoch (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Náter OWATROL AQUATHERM® je určený pre menej savé dreviny a navyše obsahuje akryl-alkydové živice a je tým priamo predurčený ako najideálnejší náter pre drevo ThermoWood®.

nater-na-drevo-thermowood-owatrol-aquadecks-farba-teak

AQUATHERM® je pripravený k okamžitému použitiu bez nutnosti akéhokoľvek riedenia, AQUATHERM® tak ponúka jednoduchú aplikáciu a rýchlu dobu schnutia pre nádhernú povrchovú úpravu. Jeho patentované zloženie zaručuje pri správnej aplikácii dlhú životnosť. Systém aplikácie „mokré na mokré“ je revolučný a zaručuje veľmi rýchlu aplikáciu bez nutnosti schnutia a brúsenia medzi jednotlivými vrstvami. AQUATHERM® poskytuje vynikajúcu ochranu proti UV žiareniu, bez tvorby povlaku, ktorý by sa šúpal, praskal či odlupoval. Náter OWATROL AQUATHERM® drevo ThermoWood® ideálne chráni pred praskaním, deformáciami a inými škodami spôsobenými vlhkosťou a UV žiarením.

rez-plus-cd91

Pre minimalizáciu poškodení UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky povrchy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, pričom zvláštnu pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá) pred aplikáciou finálnej povrchovej úpravy ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky určeným pre konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použiť náterové hmoty dodávané našou firmou (OWATROL-AQUATHERM®).

V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových alebo akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej či syntetickej báze nie je odporúčané.

V prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, ale nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.

Odporúčanie pred použitím

  • Podklad musí byť dokonale čistý, suchý, bez nečistôt, špiny, mastnoty, plesní a predchádzajúcich náterov.
  • Drevo musí byť suché (maximálne 18% vlhkosti).
  • Nové a čerstvé drevo je pred náterom nutné jemne prebrúsiť, aby sa drevu otvorili póry.
  • Nenanášajte na priamom slnku alebo na horúce povrchy.
  • Nenanášajte v prípade, že očakávate príchod studeného alebo vlhkého počasia počas nasledujúcich 12 hodín.
  • Dávajte tiež pozor na skoré ranné rosy.
  • Zakryte všetko, čo nechcete natrieť, vrátane rastlín a kríkov.

Aplikácia

osetreni-stetec

OWATROL AQUATHERM® je ideálne nanášať kvalitným štetcom alebo valčekom, uprednostnite radšej kvalitný štetec. AQUATHERM® je rýchloschnúci a uschne v závislosti na podmienkach už po 4 hodinách. Na záhradnom nábytku, a vodorovných plochách môže byť doba schnutia až 48 hodín v závislosti na klimatických podmienkach.

Dôkladne náter AQUATHERM® premiešajte pred a pravidelne počas aplikácie.

AQUATHERM® nikdy a ničím nerieďte!

Naneste výdatnejšiu prvú vrstvu AQUATHERM® v smere vlákien a na takú plochu, ktorú ste schopný dokončiť v priebehu 15-20 minút.

Naneste druhú vrstvu ihneď, akonáhle zmizne „mokrý vzhľad“ prvej vrstvy (náter nasaje do dreva), obvykle je to po cca 15 - 20 minútach.

Nedovoľte, aby medzi nanášaním jednotlivých vrstiev náter AQUATHERM® úplne preschol!

V prípade, že aj druhú vrstvu drevo dobre nasaje, je to dôkaz, že drevo nie je plne nasýtené a je vhodné aplikovať ďalšie vrstvy, a to vždy bez preschnutia a s intervalom okolo 15-20 minút! Miera nasýtenia sa pri dreve určuje od schopnosti absorpcie ďalšieho náteru, pokiaľ je teda drevo schopné absorpcie, pokračujte v jeho sýtení ďalšími vrstvami náteru, až do úplného nasýtenia. Od miery nasýtenia dreva sa výrazne odvíja interval udržiavacieho náteru.

Po ukončení procesu sýtenia zotrite savým materiálom prebytočný náter, ktorý neprenikol do dreva alebo ho štetcom zaneste do oblastí, kde sa náter už vstrebal, aby sa zabránilo vzniku lesklých miest na povrchu. AQUATHERM® slúži pre ošetrenie dreva zvnútra a cieľom aplikácie nie je vytvoriť na povrchu vrstvu, ba naopak tomu je nutné predchádzať.

Tieto informácie sú iba odporúčaním, vždy pri aplikácii striktne dodržujte zásady stanovené v technickom liste náteru AQUATHERM®, ktorý nájdete tu a na obale každej náterovej hmoty!

Náterové hmoty OWATROL - AQUATHERM dodávame v troch odtieňoch:

Poznámka: Ako podklad týchto vzoriek boli pre náter použité dosky ThermoWood® SHP 26 x 92 mm, ktoré sú najpoužívanejším materiálom pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD.

Náhľad má iba informatívny charakter a reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood®.

Produkty