icon kontakt0911 554 666

Ošetrujúce prostriedky na materiál ThermoWood® 

ThermoWood® - ošetrujúce prostriedky OWATROL – AQUADECKS, DILUNETT, NET-TROL a PCD 91

Rada ošetrujúcich prostriedkov na materiál ThermoWood® je zostavená z prípravkov pre udržanie a renováciu jeho pôvodnej farby. Ak si prajete drevo ošetrovať a udržať tým čo najdlhšie jeho prirodzenú hnedú farbu, ponúkame vám škálu vhodných a odskúšaných ošetrujúcich prostriedkov.

ThermoWood® - ošetrujúce prostriedky OWATROL – AQUADECKS, DILUNETT, NET-TROL a PCD 91

OWATROL AQUADECKS

Je penetračný náter na vodnej báze s UV ochranou. Poskytuje matný a dlhotrvajúci vzhľad s rýchlou metódou aplikácie pre všetky typy drevín. Vďaka obsahu UV filtra chráni drevo pred skorým zošednutím od slnka. OWATROL AQUADECKS vsakuje a preniká do dreva v celom svojom objeme, a preto nezanecháva na povrchu žiadnu vrstvu, ktorá by sa mohla začať časom olupovať. Drevo nasýtené týmto náterov ostáva stabilizované za účelom zníženia vzniku prasklín, deformácií a iných poškodení spôsobených vlhkosťou a slnečnými lúčmi. Tento nami zvolený a preferovaný náter OWATROL AQUADECKS bol našou firmou dlhodobo testovaný spolu s ostatnými náterovými hmotami a dosiahol tých najlepších výsledkov pri dlhodobom ošetrení pred UV žiarením a poveternostnými vplyvmi. Vzhľadom k vykonaným testom, našim skúsenostiam a dobrej znalosti materiálu ThermoWood® odporúčame k ošetreniu výrobkov z ThermoWood® iba vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej báze ani na báze syntetickej sa neodporúča.

Bez nateru
Honey
Teak
Graphite Grey
OWATROL AQUADECKS

Jedinečnosť náteru OWATROL AQUADECKS

Do materiálu ThermoWood®, ktorý je veľmi málo nasiakavý, dokáže preniknúť vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a zloženiu. Rozdiel oproti konkurenčným náterom je v jeho jedinečnej metóde nanášania systémom "mokré na mokré". Pri klasickom natieraní nanesiete prvú vrstvu, ktorá sa vsaje a vytvorí na povrchu dreva ochranný film určitej hrúbky a tým sa proces nasiakavosti ukončí. Po odporúčanom niekoľko hodinovom zaschnutí prvej vrstvy náteru  treba povrch dreva prebrúsiť brúsnym papierom pre dobrú priľnavosť druhej vrstvy a až potom je možné ju aplikovať.

Táto druhá vrstva náteru už nevsakuje do dreva, len zväčší hrúbku náteru na povrchu dreva a tým vzniká na povrchu film, ktorý môže časom praskať a lúpať sa. Systém náteru AQUADECKS "mokré na mokré" spočíva v nanesení prvej silnej vrstvy náteru, ktorú necháte vsakovať, kým nezmizne z povrchu dreva mokrý vzhľad. Toto zvyčajne trvá 15 - 20 min. Ihneď potom nanášate druhú vrstvu náteru. Týmto spôsobom si drevo samo povie, koľko náteru potrebuje, pretože sa proces sýtenia dreva nepreruší a drevo sa tým dokonalo nasýti. Ušetríte tak čas potrebný k zaschnutiu prvej vrstvy a tiež ďalší prácny úkon - brúsenie povrchu a následné čistenie od prachu. Inteligentné zloženie náteru OWATROL AQUADECKS navyše zaručuje ochranu dreva zvnútra, ktorá spočíva v tom, že náter dokonale uzavrie povrch ošetreného dreva proti prenikaniu vlhkosti, ale ponechá ho zvnútra difúzne otvorený a tak umožňuje drevu dýchať.

Výdatnosť: 5 m2 / liter - pri prvotnej aplikácii v dvoch odporúčaných vrstvách, 10 - 12 m2 / liter pri ďalšej údržbe.

Pri aplikácii striktne dodržiavajte zásady uvedené v technickom liste a na obale každej náterovej hmoty!

OWATROL NET-TROL

NET-TROL

Pokiaľ už máte zašednuté drevo alebo chcete vzhľad tepelne upraveného dreva ThermoWood® po nejakom čase obnoviť, odporúčame prípravok NET-TROL, ktorý si poradí so špinou aj so sivým zafarbením a vracia tak drevu jeho pôvodný jas. Šednutie prebieha iba na povrchu dreva, kedy dochádza k zvetraniu mikroskopickej povrchovej vrstvy. OWATROL NET-TROL dokáže túto vrstvu narušiť a z dreva spláchnutím odstrániť. NET-TROL neobsahuje chlór, nepoškodzuje drevné vlákna a preto sa môže používať ľubovoľne často. V rámci údržby perfektne funguje ako čistič a odmasťovač, kedy pripraví povrch dreva na novú vrstvu náteru. Na čistý a odmastený povrch náter lepšie priľne a ostáva dlhšiu dobu funkčný. NET-TROL zároveň predstavuje nutný krok po použití prípravku DILUNETT z dôvodu neutralizácie.

Výdatnosť: 5 - 10m2 / liter (spotreba sa líši v závislosti na starobe a štruktúre povrchu).

OWATROL DILUNETT

Dilunett

Silný, vodou umývateľný bezrozpúšťadlový odstraňovač farieb bez obsahu riedidla, ktorý odstráni akúkoľvek olejovú farbu, farbu na alkydovej báze, lak aj moridlo na drevo. OWATROL DILUNETT dokáže odstrániť až 8 vrstiev starého náteru pri jednom použití. Zmäkkčuje navrstvené nátery, ktoré sa následne jemným mechanickým čistením pod prúdom vody spláchnu. Vhodný aj pri obnove dožívajúceho náteru, ktorý je v zlom stave (premeškaný interval údržby), kedy sú v ploche miesta so stále funkčným náterom a ostatné miesta sú značne zašednuté. Celú plochu je vhodné ošetriť prostriedkom DILUNETT a následne plochu zjednotiť - vyčistiť a neutralizovať prostriedkom NET-TROL (povinný krok). Takto pripravený povrch je potom ideálne vhodný na aplikáciu ochranného penetračného náteru OWATROL AQUADECKS, ktorý obnovenú a jasnú farbu vašej terasy či fasády dlhodobo stabilizuje.

Výdatnosť: 4 m2/ liter (spotreba sa líši v závislosti na metóde nanášania a štruktúre povrchu).

OWATROL PCD 91

PCD 91

Je konzervačný prostriedok na vodnej báze, ktorý slúži na konzerváciu otvorených rezných plôch (čiel). Rezná plocha je miesto, kde do dreva ThermoWood® preniká najviac nežiadúcej vlhkosti. Otvorené rezné plochy by mali byť vždy ošetrené konzervačným prostriedkom OWATROL PCD 91, aby sa prenikaniu vlhkosti zabránilo. Aplikáciou na otvorené rezy udrží PCD 91 drevo celistvé a zakonzervované proti prieniku vlhkosti, a zároveň predchádza praskaniu v oblasti týchto rezných plôch, čím značne predlžuje životnosť a funkčnosť dreviny. Konzervačný prostriedok OWATROL PCD 91 nie je finálnou povrchovou úpravou, je iba konzervant rezných plôch. Jeho vysoko penetračné schopnosti umožňujú preniknutie nanesenej vrstvy do dreva a vnútornú konzerváciu. Po zaschnutí, obvykle po 48 hodinách by mala byť aplikovaná finálna povrchová úprava (odporúčame náter OWATROL AQUADECKS).

Výdatnosť: 5-7 m2/ liter (spotreba sa líši v závislosti na metóde nanášania a štruktúre povrchu).

Informácie o ostatných produktoch firmy OWATROL

OWATROL je ucelený systém výrobkov určených k renovácii a ošetreniu celej rady materiálov, a to ako k čisteniu, tak k ich ochrane. OWATROL je tiež používaný k ošetreniu a obnoveniu nových aj narušených povrchov rôznych materiálov (drevo, plast, kameň, sklolaminát, bridlica, hrdzavý kov a iné).

Technické listy ošetrujúce prostriedky OWATROL